GÜZELLER MAH. 960. SOK. NO:17/A GEBZE - KOCAELİ

+90 262 643 666 4 info@albareklam.com

PROMOSYON

P R O M O S Y O N

Promosyon Nedir ?

Promosyon, firmaların mevcut müşterilerine kendilerini ifade etmek,tanıtmak ve sahibi olduğu ürünleri tanıtmak ve pazarlamak amacı ile etkisi çok yüksek bir tanıtım aracıdır. Geldiğimiz günde birçok ürün promosyon adı altında sunulabilmektedir. Her geçen gün gelişmekte olan reklam dünyasında, firmalar promosyon ürünlerini kendileri için vazgeçilmez bir noktaya taşımışlardır. Günlük hayatta sıkça kullanılan ve sürekli elimizin altında bulunan envanterler aslında dikkat çekmiyor gibi görünseler de en büyük reklam kaynağı onlardır. Promosyon aslında özendirme anlamına gelmektedir. Bir malı,bir ürünü geniş ve güncel kitlelere tanıtarak o malın sürümünü sağlamayı amaçlayan çalışmalar promosyon olarak adlandırılır.

Promosyon ürünleri, malzemeleri :

“Ajanda, sunum dosyası, klasör, anahtarlık, duvar saati, porselen kupa, bloknot, bayrak, kristal plaket, tükenmez tebeşir, tahta kalemi, kalemlik, t-shirt, flamalar, duvar saatleri, kalemler, saat, defter, çanta, kalem, evrak çantası, ahşap masa seti, termos bardak, plaket, dijital ürünler, tahta silgisi, mouse pad, kağıtlık, şapka, takvim, masa saatleri, kalem setleri..”

Promosyon Amaçları

Promosyonun bir çok amacından söz edilir. Bunların arasında gruplandırma şekli, promosyonda hitap edilen gruplara yöneliktir. Bu duruma göre genel amaçlar şu şekildedir.

1.Satıştaki gücü maksimum derecede desteklemek.

2.Ürünün yapılan pazarlama organizasyonunda aracı kurumların kabullenmesinin ve mevcut desteklerinin alınması.

3.Tüketicileri ürün satışının artırılmasına yönlendirmek.

Burada dikkatli şekilde yapılan bir inceleme ile asıl olarak genel amacın fazlasıyla satışı arttırmaya yönelik olduğu gözler önüne çıkacaktır.

Kısacası doğru ürünle birlikte doğru promosyon bir çok kez yüksek satış olarak geri dönmektedir.

Open chat
1
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim